leasing levering of dienst

Hulp nodig i.v.m. overheidsopdrachten/aanbestedingen ? Stel uw vragen hier.

Modérateurs : govo, Frédéric

ocmwoverijse
Rookie
Messages : 1
Inscription : 02 avr. 2009, 16:03

leasing levering of dienst

Message par ocmwoverijse » 08 avr. 2009, 15:54

Beste,

ressorteert een leasing van een bestelwagen (roerend goed) onder levering of onder dienst.
Wat in het specifieke geval van leasing zonder aankoopoptie?

ovdid
Rookie
Messages : 2
Inscription : 08 avr. 2009, 10:12

Re: leasing levering of dienst

Message par ovdid » 09 avr. 2009, 14:00

Wat de overheidsopdrachten voor aanneming van leveringen betreft, wordt de definitie van de Richtlijn hernomen. De tekst brengt nochtans een verduidelijking aan, omdat het woord ‘aankoop’ in het Europees recht te beperkt bleek om dezelfde lading te dekken in het Belgisch recht. Daarom werd in onderhavige wet de voorkeur gegeven aan de uitdrukking ‘verwerving door koop of aannemingsovereenkomst’. Dit slaat zowel op de levering van producten geleverd uit de voorraad als op deze betreffende fabricatie of herstelling van roerende goederen in het kader van een aannemingsovereenkomst.
De overheidsopdrachten voor aanneming van leveringen mogen wel worden gegund onder de vorm van huur, huurkoop, leasing of onder een gelijkaardige vorm. (Bron: Mercatus - Kluwer : commentaar op art. 5 van de wet van 24/12/1993)

Répondre